Medusa

Informacje o przekłuciu

Czas gojenia: 3 - 4 miesiące
Grubość: 1,2 mm.
Długość: 8 mm.
Ból (1 - 10): 2

Medusa

Jeśli chciałabyś mieć piercing wargi, jakiego nie ma co druga dziewczyna na ulicy, ale nadal bezpieczny i przyciągający uwagę, to Medusa może być właśnie dla ciebie. Kolczyk znajduje się nad ustami, ale pod nosem - dokładnie na środku.

Jak wykonuje się Medusę?

W tym przypadku wyjątkowo ważne jest, by piercing był wykonany prawidłowo - w przeciwnym razie bardzo szybko nabawisz się problemów z zębami i dziąsłami. Medusa jest wykonywana powyżej górnej wargi, w podobny sposób jak na przykład Madonna.
Miejsce należy dokładnie zdezynfekować i zaznaczyć, gdzie ma być położony kolczyk, za pomocą sterylnego jednorazowego znacznika.
Następnie piercer chwyta górną wargę szczypcami, szybko robi nakłucie igłą i na to miejsce wprowadza kolczyk. Na końcu jeszcze raz oczyszcza miejsce, usuwając wszystkie ślady krwi.

Jakich kolczyków użyć?

Medusa zawsze jest wykonywana za pomocą labretu. Te kolczyki mogą nieco się od siebie różnić, ale an ogół - nie ma większej różnicy.

 

Jak duży musi być kolczyk?

Standardowy kolczyk do tego przekłucia (po zakończeniu gojenia) ma 1,2mm grubości i 8mm długości.
Jednak niektórzy piercerzy preferują korzystanie z kolczyków o grubości 1,6mm; dlatego warto zwrócić się do niego/niej wcześniej i zapytać na czym pracuje. Wiedz jednak że różnica nie jest zbyt widoczna, nawet jeśli użyjesz kolczyka 1,2mm zamiast 1,6.
Pamiętaj tylko że twoje przekłucie zarośnie, a więc się zmniejszy do 1,2mm i powrót do grubszych nie będzie już możliwy. Tak jak wspominaliśmy, różnica jest niemal niewidoczna, jednak warto poradzić się piercera co będzie dla ciebie najlepsze.
Jeśli chodzi o długość, bardzo często jest to 8mm, ale w przypadku grubszych warg stosuje się także 10mm.
Należy pamiętać, że tak jak w przypadku wszystkich innych kolczyków w wargach, należy dobrać taką długość labretu, by nie uszkadzała zębów i dziąseł.

Dodaj komentarz