• Zwrot do 30 dni!
  Niezadowolony z zakupu? Możesz go zwrócić!
 • Darmowa przesyłka
  Zamów produkty warte 100 złotych lub więcej!
 • Ekspresowa wysyłka
  Wystarczy, że złożysz zamówienie do 14:00
 • Pewna dostawa
  Wysyłka Pocztą Polską w dni powszednie

27 produkt(ów)

na stronie

27 produkt(ów)

na stronie

 • Aż 30 dni na zwrot!
  Konieczne nieuszkodzone oryginalne opakowanie
 • Trustpilot
  Ponad 600 recenzji! ().
 • Polska obsługa klienta
  Napisz do nas maila!

Kolczyki plastikowo-metalowe

Kiedy wybierasz kolczyk do języka składający się z metalu oraz plastiku, łączysz najlepsze cechy obu. Zazwyczaj te kolczyki wyglądają następująco: pręt (drucik) jest zrobiony z metalu, podczas gdy kulka - z plastiku. Poniżej opiszemy szczegóły takiego połączenia, powiemy dlaczego jest korzystne i jakie są właściwości poszczególnych materiałów używanych do wykonywania tego typu kolczyków.

Metalowa podstawa

Wybierając pręt kolczyka wykonany z metalu nie ryzykujesz szybkiego przerwania, jak to często się zdarza w przypadku tworzyw sztucznych. Zazwyczaj wykonuje się je ze stali chirurgicznej lub tytanu. Oba te materiały są wyjątkowo trwałe, a tytan jest dodatkowo całkowicie pozbawiony niklu. Tytan kosztuje nieco więcej niż stal chirurgiczna przez swoją najwyższą jakość; jednak oba materiały nadają się tak samo dobrze do piercingu języka.

Co ważne, na pierwszy rzut oka ciężko jest rozróżnić oba materiały, gdyż wyglądają prawie tak samo. Jest jednak sposób - stal chirurgiczna pięknie błyszczy, podczas gdy tytan jest ciemniejszy i raczej pozbawiony blasku. Tutaj powinno nam się nasunąć przysłowie - nie wszystko złoto co się świeci; tutaj też blask niestety nie jest wyznacznikiem jakości. W tym przypadku pospolicie wyglądająca fasada skrywa jeden z najczystszych i najbardziej pożądanych (szczególnie przez alergików!) materiałów znanych ludzkości. Tytan jest jednym z najbardziej bezpiecznych materiałów jeśli chodzi o piercing; z niego robi się zwykle pierwszy kolczyk zakładany zaraz po przekłuciu.

Kulki z plastiku

Kiedy widzisz kolczyk w kategorii "plastikowo-metalowe", to w 99% przypadków to kulka będzie tym plastikowym elementem. Wadą stosowania tworzyw sztucznych w piercingu języka jest to, że są mniej odporne i łatwo się psują. Jednak jeśli to wyłącznie kulki są wykonane z tworzywa sztucznego, wtedy można mówić o połączeniu najlepszych cech obu światów. Pręt z metalu ma tę zaletę, że prawie niemożliwe jest go przegryzienie, podczas gdy plastikowa kulka nie będzie uszkadzać twoich zębów.

Plastikowe kulki do kolczyków do języka prawie zawsze są wykonane z akrylu. Ten materiał nie zawiera niklu, więc nie wywołuje alergii; jeśli połączysz go z tytanem, otrzymasz idealną opcję dla tych z uczuleniem. Pamiętaj jednak, że akryl to materiał porowaty, dlatego pręty z tego materiału łatwo się łamią. Kulki, niezależnie od materiału, z którego są zrobione, z racji specyficznego kształtu łamią się rzadziej niż druciki. Dlatego akryl jest korzystniejszy w formie kulki: trudniejszy do złamania, ale wystarczająco miękki, by nie uszkodzić zębów. Jeśli kulka jest metalowa, jest duże prawdopodobieństwo, że uszkodzisz zęby, gdyż metal jest twardszy i bardziej wytrzymały. Z drugiej strony, akryl jest bardziej miękki od zębów, i to one uszkodzą go najpierw, a nie na odwrót (pod warunkiem, że są zdrowe). Nie musisz ryzykować kosztownej wizyty u dentysty!
Pamiętaj, by uważać przy wkręcaniu kulki na metalowy pręt, by nie podzielić jej na pół - to zdarza się częściej niż myślisz.

Kompozycja idealna

Po przeczytaniu tekstu wyżej chyba nie masz już wątpliwości, że w przypadku kolczyków do języka metalowy pręcik i kulka z akrylu to połączenie idealne. Dostajesz wszystko co najlepsze: mocną i trwałą podstawę oraz kulkę, która nie tylko nie zniszczy twoich zębów, ale także występuje w wielu różnych kombinacjach kolorystycznych i wzorach. Jeśli masz alergię na nikiel, także znajdziesz coś dla siebie: wybierz połączenie tytanu i akrylu, by cieszyć się przepięknym kolczykiem, który nie wywoła uczulenia.