BodyMod jest otwarte, a my zapewniamy, że Wasze kolczyki zostają doręczane do Waszych drzwi!

 • Zwrot do 30 dni!
  Niezadowolony z zakupu? Możesz go zwrócić!
 • Darmowa dostawa
  Przy zamówieniach powyżej 85 zł!
 • Ekspresowa wysyłka
  Wystarczy, że złożysz zamówienie do 18:00
 • Pewna dostawa
  Wysyłka Pocztą Polską w dni powszednie

Produkty 1 do 48 z 334

na stronie

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Produkty 1 do 48 z 334

na stronie

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 • Aż 30 dni na zwrot!
  Konieczne nieuszkodzone oryginalne opakowanie
 • Trustpilot
  Ponad 600 recenzji! ().
 • Polska obsługa klienta
  Napisz do nas maila!

Kolczyki do nosa

Piercing nosa jest jednym z najbardziej znanych kolczyków, a różne jego wariacje występują na całej planecie. Więcej szczegółów o kolczykach do nosa znajdziesz tutaj.

Kolczyki do nosa - piercing z długą historią

Kolczyki w nosie były znane ludzkości od tysięcy lat, a ich popularność nie spadła do dzisiaj. Początkowo było stosowane w plemionach, jako specjalny amulet mający odstraszyć złe duchy. Nawet wtedy znano wiele rodzajów piercingu nosa, na przykład septum czy zwykły kolczyk w płatku nosa. Dzisiaj to ten ostatni jest najczęściej spotykany, jednak popularność septum rośnie z dnia na dzień.

Kolczyki do nosa - jakie wybrać?

Wybór odpowiedniego kolczyka w dużej mierze zależy od tego, jakie przekłucie posiadasz, jednak pewne ozdoby, takie jak na przykład kółko, mogą być używane do wszystkich rodzajów piercingu nosa. Do najczęściej wybieranych należy na przykład zakręcony kolczyk do nosa, którego nazwa pochodzi od specjalnego zakrzywienia na dole. Możesz także wybrać zwyczajny, prosty kolczyk do nosa przeważnie zakończony kulką, bądź kółko, które występuje w kilku różnych formach:

Kolczyki do nosa - jak się je wykonuje?

Upewnij się, że zarówno kolczyk w nosie, jak i każdy inny jest wykonywany przez profesjonalnego piercera. Jeśli będzie chciał zrobić przekłucie specjalnym pistoletem, od razu stamtąd uciekaj! Takie narzędzia są niehigieniczne, a używanie ich może skończyć się dla ciebie nie najlepiej. Pistolet nie może być sterylizowany, więc ryzykujesz kontakt z krwią innych klientów. To może prowadzić do różnych infekcji, a nawet poważnych chorób, jak na przykład zapalenie wątroby typu C. Kolejną wadą tego typu narzędzi jest to, że dziura jest większa niż to konieczne, co prowadzi do powstawania większych blizn. W końcu, przekłucie wykonane pistoletem nie jest przystosowane do standardowych wymiarów kolczyków. Wykonuje on przekłucia o grubości 0,8 mm, przez co znalezienie odpowiednich kolczyków może być trudne.
Prawidłowo, piercing wykonuje się specjalną, sterylną igłą, po uprzednim zdezynfekowaniu powierzchni. Następnie igła jest natychmiast zastępowana kolczykiem. To prosta, szybka i efektywna procedura. Później możesz czyścić nowe przekłucie mydłem o neutralnym PH, lub roztworem soli fizjologicznej. Dowiedz się więcej w naszym specjalnym, darmowym przewodniku po pielęgnacji, lub jeśli masz inne pytania, napisz do nas!