BodyMod jest otwarte, a my zapewniamy, że Wasze kolczyki zostają doręczane do Waszych drzwi!

 • Zwrot do 30 dni!
  Niezadowolony z zakupu? Możesz go zwrócić!
 • Darmowa dostawa
  Przy zamówieniach powyżej 85 zł!
 • Ekspresowa wysyłka
  Wystarczy, że złożysz zamówienie do 14:00
 • Pewna dostawa
  Wysyłka Pocztą Polską w dni powszednie

Produkty 1 do 48 z 75

na stronie

Strona:
 1. 1
 2. 2

Produkty 1 do 48 z 75

na stronie

Strona:
 1. 1
 2. 2
 • Aż 30 dni na zwrot!
  Konieczne nieuszkodzone oryginalne opakowanie
 • Trustpilot
  Ponad 600 recenzji! ().
 • Polska obsługa klienta
  Napisz do nas maila!

Kółko do nosa

Kółko do nosa jest jednym z najbardziej popularnych kolczyków; występują one w wielu wzorach i kolorach. Najczęściej spotyka się je na dole nosa bo jednej lub drugiej stronie, ale niektórzy używają ich także do septum (znajduje się ono w przegrodzie nosowej). Kółka mogą być zaprojektowane w najróżniejszy sposób, tak by odpowiedzieć na różne potrzeby, jednak wszystkie dobrze pasują do nosa. Jeśli chodzi oseptum, w tym przypadku niektóre kolczyki są bardziej praktyczne od innych. Generalnie, lepiej jest używać kółek, niż czegoś, co wygląda trochę jak mały haczyk z kulką na końcu - mimo że także przypomina kółko, nie zamyka się do końca. Może to być na przykład zwykłe kółko, lub kółko z kulką (lub inną "końcówką").

Jaki materiał wybrać?

Kolczyki do nosa są zrobione z najróżniejszych materiałów, jednak my polecamy, byś ograniczył się do złota, stali chirurgicznej i tytanu. Jeśli będziesz się trzymać tej rady, jest niemal pewne, że unikniesz pewnych konsekwencji. Nade wszystko, nie używaj srebra! Ten materiał niestety się utlenia i zmienia kolor, nie tylko swój, ale także ciała wokół, co może pozostawiać plamy niemożliwe do wywabienia. Możesz mieć podobne doświadczenia z inną biżuterią, taką jak na przykład naszyjniki czy pierścionki. Jak już wspominaliśmy, takie kolczyki mogą zostawić brzydką czarną plamkę na skórze. Co więcej, srebro zawiera bardzo dużo niklu w porównaniu z innymi materiałami. Nawet jeśli perspektywa "brudnej" skóry cię nie przeraża, to tak wysoka zawartość niklu powinna być wystarczającym argumentem.

Jeżeli już cierpisz na alergię na nikiel, zdecyduj się na kolczyki tytanowe, gdyż ten wytrzymały materiał jest kompletnie od niego wolny. Generalnie, tytan jest najczystszym z dostępnych materiałów, jednak trzeba za niego nieco więcej zapłacić, w porównaniu na przykład, ze stalą chirurgiczną. Jednak nie ma nic złego w używaniu tej ostatniej - jest nie tylko materiałem odpowiednim do kolczyków do nosa, ale także jest najczęściej używanym ze wszystkich.

Różne typy kółek

Zwykłe kółko jest niezwykle popularne i proste; charakteryzuje się, tym, że można go przekręcić o 360 stopni, a i tak zostanie na swoim miejscu. Otwiera się go zwykle klikając w określone miejsce na kolczyku - w praktyce to bardzo łatwe. Alternatywnie, mamy również proste kółka, które wystarczy wykręcić w jedną lub drugą stronę, by je zamknąć lub otworzyć.

Kółka z kulką otwierają się na tej samej zasadzie, z tym że tutaj znalezienie miejsca otwarcia nie jest trudne - jest to po prostu kulka, którą trzeba po prostu wkręcić. Zazwyczaj są one zaprojektowane tak, że po bokach kulki znajdują się specjalne wgłębienia, które idealnie pasują do drucika. Istnieje jeszcze uproszczona wersja, zwana "specjalną kulką", gdzie jest ona przymocowana na stałe do jednego końca pierścienia. Podobnie jak w przypadku zwykłego kółka, wystarczy lekko przekręcić.

Ostatnim rodzajem jest kółko półotwarte, które jest przeznaczone specjalnie do piercingu nosa. Jest to rodzaj ozdoby w kształcie litery C (nieco bardziej przymkniętej); warto pamiętać, że nie nadaje się do septum. Takie kółka mają zwykle kulkę po jednej stronie, której nie widać, bo znajduje się wewnątrz nosa. Ma ona za zadanie chronić kolczyk przed wypadaniem. Wiele osób lubi ten rodzaj kolczyka, gdyż można nim łatwo manipulować i czyścić bez konieczności otwierania go. Warto pamiętać, że tego rodzaju kolczyka można użyć, jeśli piercing był wykonany pistoletem o grubości innej niż standardowa.