• Zwrot do 30 dni!
  Niezadowolony z zakupu? Możesz go zwrócić!
 • Darmowa przesyłka
  Zamów produkty warte 100 złotych lub więcej!
 • Ekspresowa wysyłka
  Wystarczy, że złożysz zamówienie do 14:00
 • Pewna dostawa
  Wysyłka Pocztą Polską w dni powszednie

38 produkt(ów)

na stronie

38 produkt(ów)

na stronie

 • Aż 30 dni na zwrot!
  Konieczne nieuszkodzone oryginalne opakowanie
 • Trustpilot
  Ponad 600 recenzji! ().
 • Polska obsługa klienta
  Napisz do nas maila!

Kolczyki do sutków w kształcie banana

Po wykonaniu piercingu sutka, możesz wybrać, czy wolisz proste czy zakrzywione sztangi (banany). Przekłucie ułoży się pod ten kształt, który był wybrany na początku. Jeśli więc zdecydujesz się na banana, będziesz musiał wybierać takie kolczyki także po zakończeniu okresu gojenia. Oczywiście jeśli zdecydujesz się na prostą sztangę, także będziesz musiał kontynuować w takim kierunku.

Banan w piercingu sutków

Banany występują w najróżniejszych wzorach i kolorach, toteż wybór jest duży. Jak już wspominaliśmy, twoje przekłucie dostosuje się do kształtu kolczyka startowego, dlatego banany w późniejszym okresie wydają się najbardziej naturalnym i najwygodniejszym wyjściem. Taki kolczyk jest zbliżony kształtem do niepełnego półksiężyca - różnica pomiędzy nim a kółkiem jest taka, że w bananie brakuje po prostu 2/3 części okręgu.

Zamiast pełnego kółka, na obu końcach banana znajduje się ozdoba - może to być kulka, kolec, kostka do gry i tak dalej - wariacji jest bardzo dużo. Kulki (które są stosunkowo najbardziej popularne) są odkręcane; w ten sposób otwiera się i zamyka kolczyk. Mogą one występować w różnych kolorach, istnieją także wersje z ozdobnymi kryształkami, bądź takie całkiem zwyczajne, bez zbędnych ozdób. Sam widzisz, że możliwości jest naprawdę dużo, a wybranie określonego kształtu na samym początku wcale nie musi cię ograniczać.

Czy zmiana ze sztangi na banana jest możliwa?

Jeśli zacząłeś swoją przygodę z piercingiem sutków od sztangi, ale chcesz zmienić ją na banana, nie powinno być problemu. Podobnie, możliwa jest odwrotna zamiana. Przede wszystkim daj sobie trochę czasu i nie oczekuj cudów od razu; co więcej, przygotuj się na to, że przez jakiś czas możesz odczuwać dyskomfort, a nawet ból w klatce piersiowej. Jest to spowodowane tym, że twoje przekłucie musi po raz kolejny dostosować się do nowego kształtu kolczyka. Oprócz niewielkiego dyskomfortu, w zasadzie nie powinny pojawiać się komplikacje; w niewielkim ułamku przypadków zdarzają się migracje, ale na ogół nie powinieneś się tym martwić.

Wybór materiału

Większość bananów jest wykonana ze stali chirurgicznej lub tytanu; oba materiały nadają się do tego równie dobrze. My jednak zawsze bardziej polecamy tytan, ponieważ jest to najczystszy możliwy materiał, bez dodatków. To znaczy, że jest całkowicie pozbawiony niklu, co czyni go najlepszą i najbezpieczniejszą opcją dla osób z alergiami.