• Zwrot do 30 dni!
  Niezadowolony z zakupu? Możesz go zwrócić!
 • Darmowa dostawa
  Przy zamówieniach powyżej 100 zł!
 • Ekspresowa wysyłka
  Wystarczy, że złożysz zamówienie do 14:00
 • Pewna dostawa
  Wysyłka Pocztą Polską w dni powszednie

13 produkt(ów)

na stronie

13 produkt(ów)

na stronie

 • Aż 30 dni na zwrot!
  Konieczne nieuszkodzone oryginalne opakowanie
 • Trustpilot
  Ponad 600 recenzji! ().
 • Polska obsługa klienta
  Napisz do nas maila!

Kolczyki do sutków

Kolczyki w sutkach są fenomenem znanym ludzkości od setek, jeśli nie tysięcy lat. Właściwie różne plemiona i religie stosowały kolczyki w sutkach jako amulet mający zwiększać płodność, przynieść szczęście i tak dalej. Dzisiaj piercing sutków pełni funkcję wyłącznie estetyczną, jest częścią looku, stylu, sposobem na wyrażenie siebie.

Jeden piercing - wiele opcji

Istnieje bardzo wiele różnych odmian kolczyków do tego typu piercingu, a większość z nich znajdziesz w naszym sklepie. Oferujemy najróżniejsze rodzaje kolczyków, takich jak na przykład kółka z kulką, sztangi, a także nieco mniej tradycyjne, odważniejsze wersje kolczyków do sutków - tarcze. Zaleca się, by te ostatnie stosować tylko na specjalne okazje, gdyż są raczej niewygodne do noszenia na co dzień. Oczywiście, możesz próbować przyzwyczajać się do tarczy, jednak większość osób wybiera zwykłe kółka dla komfortu noszenia.

Kolczyki w sutkach a ciąża

Jeśli jesteś dumną posiadaczką kolczyków w sutkach i właśnie zaszłaś w ciążę, nie rozpaczaj. Mamy dla ciebie kilka rad i wskazówek, które pozwolą ci w dalszym ciągu cieszyć się twoim piercingiem. Nie ma przeciwwskazań do noszenia kolczyków w sutkach w czasie ciąży, jednak jest kilka zasad, których powinnaś przestrzegać. Najważniejsza z nich to wyciągnięcie kolczyka przed tym, jak zaczniesz karmić piersią. W przeciwnym razie niemowlęciu będzie nie tylko ciężko ssać pokarm, ale także ryzykujesz, że odczepi się jakiś element ozdoby i je skaleczy. Co gorsza, ryzykujesz także, że dziecko połknie np. kulkę, a ta utknie mu w gardle. Jeśli nie chcesz dopuścić do zarośnięcia przekłuć, między karmieniami zalecamy noszenie kolczyków z PTFE, które są bardzo miękkie i wygodne.

Piercing sutka a karmienie piersią

Sutek składa się z kilku kanalików mlekowych i nie wszystkie zostają przerwane przy wykonywaniu kolczyka, dlatego też bez problemu możliwe jest karmienie piersią.
Tutaj możesz przeczytać więcej o historii piercingu sutków, a także kilka rad i wskazówek, także na temat ciąży.

Jaki duży kolczyk wybrać?

Piercing sutka jest standardowo wykonywany za pomocą kolczyka o 1,6mm grubości; dzięki temu, ciało rzadziej odrzuca kolczyk. Jeśli chodzi o długość lub średnicę (w zależności od tego czy wolisz kółka czy sztangi), jest to kwestia indywidualna. Przeczytaj nasze porady dotyczące rozmiarów kolczyków tutaj, tak byś przed zakupem był pewien, że rozmiar będzie dla ciebie odpowiedni.