Dokładne wymiary kolczyków

Ładuję...

Zmierz swój kolczyk!

Jeśli posiadasz już piercing i chcesz kupić nowy kolczyk, ale nie masz pewności, jaki rozmiar wybrać, pomożemy ci - tutaj dowiesz się dokładnie, jakie wymiary ma biżuteria którą chcesz zamówić. Wystarczy, że posiadasz kartę kredytową (lub jakąkolwiek inną o standardowych wymiarach) - tak, by odpowiadała rozmiarowi karty na ekranie poniżej (po prostu ją przyłóż). Następnie kliknij w ikonę, która Cię interesuje, przyłóż kartę i już - masz podane dokładne wymiary kolczyka; co więcej, możesz sobie je wyobrazić za pomocą karty.

Grubość

Na Bodymod wszystkie wymiary (długość, średnica i grubość) są podane w milimetrach. Pamiętaj, że w wielu sklepach, zwłaszcza zagranicznych, grubość określana jest jako "gauge".
Wymiar ten zawsze jest stosowany do opisania pręta (lub gwintu), nigdy innej części kolczyka. I tak na przykład, grubość większości kolczyków do języka do 1,6mm.

Długość

W naszym sklepie również długość jest zawsze podawana w milimetrach, chyba, że napisano inaczej. Zawsze mierzymy ją od "wystającego", zewnętrznego końca, do końca znajdującego się przy kulce lub innej ozdobie. Jeśli kolczyk na obu końcach ma kulki, jak na przykład kolczyki do języka czy niektóre do pępka, wtedy długość pręta jest mierzona od jednej do drugiej kulki. Co więcej, długość kolczyków w kształcie banana jest mierzona w podobny sposób (od kulki do kulki), tyle że zawsze jest to linia prosta - nigdy nie mierzymy długości łuku.

Średnica

Zasadniczo, mówiąc o średnicy możemy mieć na myśli dwie rzeczy: może to być średnica kulki w kolczyku bądź rozpychacza, np. tunelu lub pluga.
Jeśli chodzi o tą pierwszą, może się wydawać nieco dziwne, że używamy dwóch wymiarów: grubości i średnicy właśnie, ale to od grubości pręta odpowiadającego kulce zależy jej wielkość. Na przykład. kulka, do której pasuje gwint o grubości 1,6mm będzie idealna do kolczyka do języka; taka o grubości 1,2mm będzie to tego celu zbyt mała, za to nadaje się perfekcyjnie do większości labretów.
Jeśli chodzi o średnicę rozpychaczy, tutaj sprawa jest trochę bardziej oczywista: odpowiada ona rozmiarowi, do którego masz rozepchane ucho. Zawsze mierzymy najcieńszą część, która często znajduje się w środku kolczyka. Wiemy, że w niektórych przypadkach możesz chcieć się dowiedzieć jaka jest wysokość/szerokość/długość rozpychacza, tak, by mieć pełny obraz. Jednakże, rozmiar takiej biżuterii zależy od średnicy, więc nie sposób dokładnie określić tych wymiarów dla plugów, tuneli czy taperów. Pamiętaj że jeśli bardzo chcesz się tego dowiedzieć, zawsze możesz się z nami skontaktować.

Poniżej znajduje się wizualizacja tego, co opisaliśmy powyżej. Pod zdjęciami przeczytasz, jakie są normy dla poszczególnych rodzajów kolczyków.

Długość

Grubość

Średnica kulki

Długość

Grubość

Średnica kulki

Średnica kulki

Grubość

Długość

Średnica

Grubość

Średnica kulki

Średnica

Grubość

Średnica kulki

Średnica

 

 

Niepisane zasady

Istnieje kilka niepisanych zasad w piercingu; na przykład, przyjmuje się że wszystkie piercingi powyżej szyi powinny mieć grubość 1,2mm, za wyjątkiem kolczyka w języku - ma on 1,6mm grubości. Oczywiście, nie jest to w 100% prawdziwe - niektórzy mają pełniejsze wargi od innych, przez to dosyć często spotyka się labrety o grubości 1,6mm, stosowane właśnie do piercingu ust. Niektórzy wolą używać grubszych kolczyków także do piercingu brwi. Ale w zasadzie wszystkie inne kolczyki powyżej szyi mają grubość 1,2mm... Pamiętaj że jest to generalna zasada, i zawsze lepiej się upewnić, niż niepotrzebnie coś kupić.
Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych (lub uważanych za standardowe) wymiarów poszczególnych kolczyków. G oznacza grubość, a D - długość.

  • Kolczyki do języka: G: 1,6 mm. D: 16 mm.
  • Kolczyki do pępka: G: 1,6 mm. D: 10 mm.
  • Kolczyki do ust: G: 1,2 mm. D: 8 mm.
  • Kolczyki do brwi: G: 1,2 mm. D: 8 mm. - 10 mm.
  • Kolczyki do nosa: G: 1,0 mm. D: 8 mm.
  • Kolczyki do sutków: G: 1,6 mm. D: Różna, w zależności od wielkości sutka