Kalendarz adwentowy Bodymod
Sprawdź ofertę dnia
Polski sklep z najlepszą biżuterią do piercingu
ŚLEDŹ PRZESYŁKĘ, TYLKO 19.99ZŁ. DARMOWA OD 150ZŁ.
Szybka i śledzona przesyłka z InPost
Ładuję...

Produkty 18

Sortuj wg
  1. Olej z drzewa herbacianego przeciwko zapaleniom
    33,00 zł
  2. Olejek jojoba
    49,00 zł
na stronę

Produkty do pielęgnacji piercingu

Produkty do pielęgnacji piercingu są bardzo ważne, gdyż za każdym razem, kiedy wykonujesz piercing, tworzysz tym samym ranę na ciele, mniejszą lub większą, zależnie od miejsca. Bolą jak każde inne uszkodzenia ciała, i tak jak każde inne potrzebują czasu, by się zagoić. Dzięki specjalnym produktom z Bodymod shop, ten proces jest łatwiejszy i krótszy i nie zostają blizny. Poniżej przeczytasz więcej o tym, jak najlepiej dopasować pielęgnację przekłucia do twoich potrzeb.

Jakie są najlepsze produkty do pielęgnacji?

BodyMod oferuje szeroki wybór produktów do pielęgnacji piercingu. Mamy chusteczki do dezynfekcji, żele usuwające przykry zapach, a nawet maść sprzyjającą gojeniu się tatuaży. Jednym z najbardziej uwielbianych produktów do pielęgnacji piercingu jest maść Holey Butt’r, która nadaje się idealnie podczas rozpychania uszu. Możesz jej używać podczas tego procesu aby zapobiec wysuszaniu, irytacji ale także nawilżyć uszy. Innym produktem jest olejek herbaciany bardzo dobry na podrażnienia, który przyspiesza regenerację skóry, roztwór soli fizjologicznej oraz preparat pielęgnacyjny do piercingu w spray-u, który nadaje się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.

Dobre rady

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, to dokładne przemywanie rany. Nie dotykaj ani nie baw się kolczykiem więcej niż to konieczne! Dokładnie myj ręce za każdym razem, gdyż bakterie najłatwiej przenoszą się właśnie w ten sposób. Zostaw piercing w całkowitym spokoju, a szybciej się zagoi. Jeśli miałeś przekłuwany język lub wargi, nie powinieneś nikogo całować przez mniej więcej dwa tygodnie.

Pozwól regenerować się ciału w naturalny sposób. Nie oznacza to jednak, że nie możesz pomóc w procesie leczenia. Czyść obszar przekłucia 2-3 razy dziennie roztworem soli fizjologicznej do piercingu, używając czystego wacika. Jeśli uważasz to za konieczne, możesz także delikatnie przekręcić biżuterię, ale pamiętaj aby ręce były czyste.

Możesz ćwiczyć, ale uważaj na podrażnienia, zatem zakryj swój piercing pępka lub sutka specjalnym plastrem do piercingu i noś przewiewną odzież. Pamiętaj, aby zostawić swoją oryginalną biżuterię w przekłuciu do czasu całkowitego wyleczenia piercingu, i dopiero wtedy zgłosić się o pomoc do piercera, który pomoże w wymianie biżuterii.

Kiedy usuniesz biżuterię do piercingu, utrzymuj obszar w czystości zanim otwór całkowicie się zarośnie. To pozwoli na brak dostępu do niego bakterii i ewentualnych blizn.

Jeśli będziesz o tych rzeczach pamiętać, przekłuwanie ciała stanie się niezwykłym doświadczeniem. W zależności, gdzie jest wykonany piercing, może wymagać on innej pielęgnacji. Piercing w jamie ustnej lub septum, potrzebuje innej pielęgnacji, niż te w płatkach uszu. Bądź na bieżąco i poproś o profesjonalną pomoc jeśli zajdzie taka potrzeba.