Kalendarz adwentowy Bodymod
Sprawdź ofertę dnia
Polski sklep z najlepszą biżuterią do piercingu
ŚLEDŹ PRZESYŁKĘ, TYLKO 19.99ZŁ. DARMOWA OD 150ZŁ.
Szybka i śledzona przesyłka z InPost
Ładuję...

Sól do samodzielnego wykonania roztworu soli fizjologicznej

8,00 zł
W magazynie

Sól fizjologiczna to jeden z najlepszych naturalnych produktów pielęgnacyjnych do piercingu, w przypadku gdy występują jakiekolwiek problemy. Nie zawiera niepotrzebnych substancji dodatkowych, więc właściwie nie może zaszkodzić. Pamiętaj, by nie używać np. uniwersalnej soli kuchennej, ponieważ często jest bielona i zawiera sztuczny dodatek jodu, w przeciwieństwie do naturalnej soli prosto z morza.

Sól morska naturalnie zawiera bardzo mało jodu, przez co jest idealna do wykonania roztworu w domu. Sól morska może być kupiona w specjalistycznych sklepach lub właśnie tutaj - w małych paczuszkach po 20g (nawet taka ilość jest wystarczająca do wykonania 4l roztworu).

Jeśli zastanawiasz się, jak wykonać roztwór, przepis podajemy poniżej:

  1. Przygotuj 250ml czystej wody i dodaj 1,25g soli (1/4 łyżeczki).
  2. Podgrzewaj wodę aż do zagotowania, upewniwszy się, że sól jest rozpuszczona.
  3. Opcjonalnie: Dodaj 2 krople olejku z drzewa herbacianego i dobrze wymieszaj.
  4. Ostudź gotowy roztwór.

Mikstura jest gotowa do użycia - teraz wystarczy, że "zanurzysz" w niej problematyczne przekłucie - przez około 5 minut. Powtarzaj procedurę rano i wieczorem aż kłopoty znikną.

Oczywiście, możesz od razu przygotować większą ilość, tylko pamiętaj by przechowywać roztwór w chłodnym miejscu, w sterylnym pojemniku. Za każdym razem, kiedy używasz roztworu, przelej wymaganą ilość do innego pojemnika, by nie zanieczyścić tego, w którym go przechowujesz.
Mała wskazówka: jeśli używasz olejku z drzewa herbacianego, roztwór nie będzie się nadawał do piercingu we wnętrzu ust. Jeśli robisz tradycyjną wersję, roztwór także nadaje się do przekłuć języka, smiley'ów etc.

Jeśli nie za bardzo przekonuje cię wykonywanie roztworu soli fizjologicznej samemu, oczywiście możesz kupić gotowy produkt, który dodatkowo jest w formie sprayu.

Szczegóły
ImięSól do samodzielnego wykonania roztworu soli fizjologicznej
SKUCare-Seasalt
RodzajProdukt do pielęgnacji
Ilość sztuk1 szt.
Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie:Sól do samodzielnego wykonania roztworu soli fizjologicznej
Twoja ocena
Sól do samodzielnego wykonania roztworu soli fizjologicznej