• Zwrot do 30 dni!
  Niezadowolony z zakupu? Możesz go zwrócić!
 • Darmowa przesyłka
  Zamów produkty warte 100 złotych lub więcej!
 • Ekspresowa wysyłka
  Wystarczy, że złożysz zamówienie do 14:00
 • Pewna dostawa
  Wysyłka Pocztą Polską w dni powszednie

27 produkt(ów)

na stronie

27 produkt(ów)

na stronie

 • Aż 30 dni na zwrot!
  Konieczne nieuszkodzone oryginalne opakowanie
 • Trustpilot
  Ponad 600 recenzji! ().
 • Polska obsługa klienta
  Napisz do nas maila!

Tapery

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z rozpychaniem? Powinieneś zastanowić się nad użyciem jednego z naszych świetnych taperów! Są one zwykle raczej niewielkie, w kształcie stożka i idealnie się nadają do do rozpychania. Tapery zwężają się ku jednemu z końców i występują w wielu różnych rozmiarach, by dopasować się do twoich potrzeb.

Poniżej dowiesz się więcej o taperach oraz naszej szerokiej ofercie. Dodatkowo, powiemy ci więcej o tym, jak ich używać i pielęgnować przekłucie.

Szeroki wybór taperów

W BodyMod.pl znajdziesz wiele różnych taperów, w najróżniejszych kolorach i wzorach, a nawet kształtach - niekoniecznie musi to być stożek. Znajdziesz również takie w kształcie spirali czy półksiężyca; te ostanie mogą być nazywane również "w kształcie litery C", z racji zbieżności kształtu.

Wszystkie nasze tapery są najwyższej jakości, gdyż chcemy proponować naszym klientom jedynie to, co najlepsze. To, że jakość jest wysoka, nie znaczy że takie też są ceny. W BodyMod.pl nigdy nie idziemy na kompromis jeśli chodzi o jakość, a nasze ceny są tak przystępne, jak to tylko możliwe.

Czym jest taper?

Taper jest ozdobą w kształcie stożka, zwykle mającą od 2 do 8mm milimetrów długości, zwężającą się ku jednemu z końców. Jak już wcześniej wspominaliśmy, mogą one być również w kształcie spirali czy półksiężyca. Większość jest wykonana z tworzyw sztucznych, takich jak akryl, gdyż jest lekki i tani w produkcji, a dodatkowo nie zawiera niklu. Jednak nie jest to reguła: stosunkowo łatwo jest znaleźć tapery ze stali chirurgicznej, drewna, rogu, kości czy szkła pyreksowego. Niektóre mają na końcu dwa o-ringi, dzięki czemu możesz być pewien, że ozdoba nie wypadnie z ucha. Jednakże, ich użycie nie zawsze jest koniecznie - jest to bardziej kwestia osobistego gustu.

Jak rozpycha się za pomocą stożka?

Przed rozpoczęciem rozpychania, musisz się całkowicie upewnić, że przekłucie zostało całkowicie wyleczone. Jeśli tak nie jest, musisz jeszcze trochę poczekać. Gdy okres gojenia dobiegnie końca, wystarczy taper po prostu wsadzić w dziurkę w uchu - pamiętaj, węższym końcem!

Dobrym pomysłem jest wzięcie długiej kąpieli połączonej z masażem płatka ucha zanim zaczniesz zakładać taper. To pozwoli ci rozluźnić nieco płatek, a tym samym założenie będzie dużo łatwiejsze.

Kiedy już umieścisz taper właściwie, dziura się powiększa; później musisz go tylko przesuwać w kierunku szerszej części. Następnie taper może być zastąpiony przez plug lub tunel, który zachowa rozmiar otworu. W BodyMod.pl oferujemy również specjalny lubrykant, który bardzo ułatwia proces rozpychania. Dzięki niemu wkładanie nowego rozpychacza staje się łatwy i (prawie) przyjemny.