BodyMod jest otwarte, a my zapewniamy, że Wasze kolczyki zostają doręczane do Waszych drzwi!

 • Zwrot do 30 dni!
  Niezadowolony z zakupu? Możesz go zwrócić!
 • Darmowa dostawa
  Przy zamówieniach powyżej 85 zł!
 • Ekspresowa wysyłka
  Wystarczy, że złożysz zamówienie do 14:00
 • Pewna dostawa
  Wysyłka Pocztą Polską w dni powszednie

Produkty 1 do 48 z 127

na stronie

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Produkty 1 do 48 z 127

na stronie

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 • Aż 30 dni na zwrot!
  Konieczne nieuszkodzone oryginalne opakowanie
 • Trustpilot
  Ponad 600 recenzji! ().
 • Polska obsługa klienta
  Napisz do nas maila!

Kolczyki do brwi

Kolczyki w brwi były jednym z najbardziej popularnych rodzajów piercingu jeszcze kilka lat temu; obecnie ustępują miejsca innym, jednak dalej wielu ludzi je nosi i wygląda świetnie! Przeczytaj więcej o kolczykach do brwi tutaj.

Jak wykonuje się kolczyk do brwi?

Ten piercing zwykle wykonuje się pionowo lub pod lekkim kątem w stosunku do brwi. Oczywiście, można go także wykonać poziomo, jednak wymaga to wizyty u bardzo doświadczonego piercera. To, jak głęboko umieszcza się piercing jest zależne od indywidualnej anatomii, a szczególnie tego, ile miękkiej tkanki znajduje się na łuku brwiowym. Standardowo kolczyki do brwi mają długość 8-10mm. Bardzo ważne jest, by piercer miał doświadczenie, gdyż stosunkowo łatwo jest uszkodzić nerwy w tym miejscu. Długość kolczyka (mierzona pomiędzy kulkami) odpowiada temu, jak głęboko będzie on umieszczony. Bardzo ważne jest, by nie uszkodzić nerwu, który biegnie w obszarze między nosem a oczami.

Ewentualne powikłania w piercingu brwi

Niestety w przypadku tego piercingu istnieje kilka możliwych komplikacji - poniżej wymieniliśmy kilka z nich.

 • Wyrwanie: Obszar ten jest wystający i często narażony na uderzenia; przypadkowe wyrwanie może się zdarzyć. Doświadczony piercer musi brać te czynniki pod uwagę kiedy decyduje o dokładnym umieszczeniu piercingu.
 • Narażenie na czynniki zewnętrzne: Znowu, z racji swojego umiejscowienia przekłucie jest wystawione na ciągły kontakt z potem, kosmetykami, brudem itd.
 • Dłuższy okres gojenia: Skóra w okolicach brwi jest bardziej sztywna, dlatego gojenie może zająć dłuższy czas. Problem ten może być rozwiązany za pomocą nieco cieńszego kolczyka.

Jaki kolczyk wybrać?

Z reguły banan jest uważany za optymalny kolczyk w piercingu brwi. Jego kształt dobrze dopasowuje się do anatomii brwi i wywiera minimalny nacisk. Co więcej, poleca się używać tworzyw sztucznych, takich jak na przykład PTFE, który jest miękki i giętki, przez co wywiera mniejszy nacisk niż tradycyjnie używana stal chirurgiczna czy tytan. Typowe wymiary to 1,2/1,6mm grubości oraz 8mm długości.