• Zwrot do 30 dni!
  Niezadowolony z zakupu? Możesz go zwrócić!
 • Darmowa przesyłka
  Zamów produkty warte 100 złotych lub więcej!
 • Ekspresowa wysyłka
  Wystarczy, że złożysz zamówienie do 14:00
 • Pewna dostawa
  Wysyłka Pocztą Polską w dni powszednie

Produkty 1 do 48 z 74

na stronie

Strona:
 1. 1
 2. 2

Produkty 1 do 48 z 74

na stronie

Strona:
 1. 1
 2. 2
 • Aż 30 dni na zwrot!
  Konieczne nieuszkodzone oryginalne opakowanie
 • Trustpilot
  Ponad 600 recenzji! ().
 • Polska obsługa klienta
  Napisz do nas maila!

Kolczyki do języka

Kolczyki w języku stają się coraz bardziej i bardziej popularne, jednak są to również kolczyki, które bardzo często są wykonywane nieprawidłowo. W poniższym tekście dowiesz się nieco więcej o tym rodzaju piercingu.

Piercing języka - jaki kolczyk wybrać?

Ten rodzaj przekłucia jest zawsze wykonywany za pomocą sztangi. Na początku używa się nieco dłuższej niż normalnie, gdyż bierze się pod uwagę opuchliznę po zabiegu. Po 2-3 tygodniach można zmienić kolczyk na taki o długości 16mm, lub nawet krótszy - to już zależy od indywidualnych preferencji. Przekłucia języka były wykonywane od setek lat - były symbolem bogactwa, a nawet miał chronić przed demonami i złymi duchami. W dzisiejszym świecie kolczyk w języku pełni wyłącznie funkcję estetyczną - tenpiercing nie ma żadnego głębszego znaczenia.

Jak wykonuje się kolczyk w języku?

Jak już wspominaliśmy, to przekłucie wykonuje się zawsze za pomocą sztangi, tak samo jak absolutnie zawsze należy użyć igły. Pamiętaj, by skorzystać z usług profesjonalnego piercera - to przekłucie nie jest tak proste, jak może się wydawać. Po pierwsze, bardzo ważne jest ustalenie odpowiedniego miejsca - złe umiejscowienie to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez amatorów. Jeśli kolczyk znajdzie się za bardzo z przodu, będzie uszkadzał zęby; jeśli z tyłu - może podrażniać podniebienie. Co więcej, przez język przepływają spore naczynia krwionośne, więc należy uważać, by ich nie uszkodzić. Profesjonalny piercer już to wszystko wie, więc nie ma co się zastanawiać nad wyborem amatora - tutaj chodzi o twoje zdrowie. Jeśli zastanawiasz się, czy to przekłucie na pewno jest dla ciebie, powinieneś poczytać trochę więcej na ten temat, na przykład tutaj.

Jaki kolczyk wybrać?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, idealnym kolczykiem do piercingu języka jest sztanga, jednak znajdą się tacy, którzy wolą duży pierścień (kółko). Standardowo, kolczyk do języka powinien być 1,6mm grubości i 16mm długości. Jednakże, kolczyk może mieć nawet tylko 10mm długości - to zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli więc uważasz, że potrzebujesz krótszej sztangi, możesz ją także zamówić w naszym sklepie.