• Zwrot do 30 dni!
  Niezadowolony z zakupu? Możesz go zwrócić!
 • Darmowa przesyłka
  Zamów produkty warte 100 złotych lub więcej!
 • Ekspresowa wysyłka
  Wystarczy, że złożysz zamówienie do 14:00
 • Pewna dostawa
  Wysyłka Pocztą Polską w dni powszednie

12 produkt(ów)

na stronie

12 produkt(ów)

na stronie

 • Aż 30 dni na zwrot!
  Konieczne nieuszkodzone oryginalne opakowanie
 • Trustpilot
  Ponad 600 recenzji! ().
 • Polska obsługa klienta
  Napisz do nas maila!

Plastikowe kolczyki do języka

Jeżeli kolczyk w języku jest wykonany prawidłowo, nie powinien ani uderzać o zęby, ani podrażniać podniebienia, jednak jeśli kupisz plastikowy kolczyk, masz tego dodatkową gwarancję; szczególnie że niezależnie od lokalizacji, metalowe kulki mają tendencję do uderzania w zęby i niszczenia ich. Dlatego wybierz kolczyk do języka z plastikową kulką, bądź w całości wykonany z plastiku, a twoje zęby będą bezpieczne.

Kolczyk w języku a uszkodzenia zębów

Uszkodzenia zębów wskutek noszenia kolczyka w języku niestety nie są zbyt rzadkim zjawiskiem; jednakże, w głównej mierze jest to spowodowane nieodpowiednim umiejscowieniem kolczyka przez piercera. Jego winą jest też fakt, że być może piercing został wykonany, mimo tego, że język jest zbyt krótki. Dlatego też upewnij się, że idziesz do profesjonalisty z dużym doświadczeniem, a jeśli chcesz mieć dodatkową gwarancję, wybierz także kolczyk z tworzywa sztucznego.

Plastikowy piercing jest łagodny dla zębów

Samo słowo "plastik" może być nieco mylące, gdyż większość naszych kolczyków do języka jest zrobionych z akrylu czy PTFE. Oba materiały to tworzywa sztuczne, oba są też łagodne dla dziąseł. Oferujemy oczywiście wiele różnych wzorów do wyboru, jednak jeśli szukasz czegoś specjalnego, czego nie mamy w ofercie, skontaktuj się z naszą obsługą klienta - zrobimy co w naszej mocy, by zdobyć dla ciebie wymarzony produkt.

Czy plastik jest łamliwy?

Właściwie jedyny problem z kolczykami do języka zrobionymi z plastiku jest to, że stosunkowo łatwo się łamią. Zdarza się to zwykle z dwóch powodów:

 • Używanie silnych środków z alkoholem do czyszczenia. Akryl na przykład w ogóle nie toleruje alkoholu, dlatego do czyszczenia lepiej jest użyć wrzącej wody i soli fizjologicznej. Te dwa produkty wystarczą do dokładnego oczyszczenia twojego kolczyka.
 • Często go przygryzasz - wbrew pozorom, to dobra rzecz! Jeśli wiesz, jakie to uczucie ugryźć metalowy kolczyk, na pewno będziesz się trzymać plastiku. Zawsze lepiej jest zobaczyć swój kolczyk, nawet ten ulubiony, w kawałkach, niż własne zęby... W dzisiejszych czasach jest tak duży wybór świetnych plastikowych produktów, że nie będziesz musiał się bać o zniszczone na starość zęby (no, przynajmniej nie z powodu kolczyka w języku :))