• Zwrot do 30 dni!
  Niezadowolony z zakupu? Możesz go zwrócić!
 • Darmowa przesyłka
  Zamów produkty warte 100 złotych lub więcej!
 • Ekspresowa wysyłka
  Wystarczy, że złożysz zamówienie do 14:00
 • Pewna dostawa
  Wysyłka Pocztą Polską w dni powszednie

Produkty 1 do 48 z 77

na stronie

Strona:
 1. 1
 2. 2

Produkty 1 do 48 z 77

na stronie

Strona:
 1. 1
 2. 2
 • Aż 30 dni na zwrot!
  Konieczne nieuszkodzone oryginalne opakowanie
 • Trustpilot
  Ponad 600 recenzji! ().
 • Polska obsługa klienta
  Napisz do nas maila!

Proste kolczyki do nosa

Proste kolczyki do nosa do bardzo minimalistyczna, a przez to uniwersalna biżuteria. Oczywiście, nie jest wolna od wad, jak każda inna, jednak nie ma dwóch osób, które doświadczają problemów w identyczny sposób. Niektórzy bardziej je cenią niż na przykład zakręcone kolczyki czy kółka, zwykle ze względu na to że łatwo jest je wyciągać i zakładać. Jak sama nazwa sugeruje, kolczyk jest zupełnie prosty, bez zakrzywień czy zabezpieczeń, które pomogłyby utrzymać go w miejscu.

Zalety

Jak już wspominaliśmy, jest wielu ludzi, którzy korzystają z prostych kolczyków do nosa właśnie ze względu na wygodę. Niektórzy mają złe doświadczenia z tymi zakręconymi, ponieważ są one nieco zakrzywione, co może sprawiać ból zwłaszcza tym niedoświadczonym. W porównaniu do tego, proste kolczyki wchodzą jak po maśle - wystarczy wcisnąć je do nosa aż do kulki. Na drugim końcu znajduje się zgrubienie, które ma utrzymać go na miejscu.

Jeszcze jedną zaletą, o której mówią zwolennicy prostego rozwiązania, jest brak ciał obcych we wnętrzu nosa, które mogą go podrażniać. W przypadku zakręconych kolczyków największa, zabezpieczająca przed wypadaniem część, znajduje się właśnie w środku, co niektórym przeszkadza; może też być widoczne. Niekiedy jest to wyłącznie kwestia przyzwyczajenia, jednak dla niektórych jest to nie do przejścia i wracają do prostych kolczyków.

Nieskomplikowana budowa sprawia, że prosty kolczyk jest niemal niewyczuwalny - chociaż, im grubszy gwint, tym bardziej będziesz go czuć. Co więcej, wewnętrzna część ozdoby nie powinna się opierać o wnętrze nosa, a tylko "wisieć" w przestrzeni pomiędzy ściankami, przez co jest prawie niewyczuwalna, w przeciwieństwie do zakręconego kolczyka.

Ostatnią zaletą prostej ozdoby jest to, że brud właściwie się na nim nie osadza, jest też łatwiej ją czyścić.

Kiedy wybrać prosty kolczyk do nosa?

Jeśli lubisz często (lub nawet codziennie) zmieniać kolczyki, to prosty kolczyk do nosa jest idealnym wyjściem. Jego zmienianie jest tak proste, że może się w łatwy sposób stać częścią codziennej rutyny. Ponadto, są one zwykle nieco tańsze niż np. zakręcone kolczyki, więc kupienie nawet większej ilości nie zrujnuje twojego budżetu.

Wybierając kolczyk dla siebie, weź pod uwagę zalety które wymieniliśmy, ale także własne potrzeby. Jeśli jesteś nowy w świecie piercingu i nie jesteś pewien, który z kolczyków będzie najlepszy, możesz zacząć od kupienia obu i sprawdzić, który się sprawdzi.