• Zwrot do 30 dni!
  Niezadowolony z zakupu? Możesz go zwrócić!
 • Darmowa przesyłka
  Zamów produkty warte 100 złotych lub więcej!
 • Ekspresowa wysyłka
  Wystarczy, że złożysz zamówienie do 14:00
 • Pewna dostawa
  Wysyłka Pocztą Polską w dni powszednie

Produkty 1 do 48 z 64

na stronie

Strona:
 1. 1
 2. 2

Produkty 1 do 48 z 64

na stronie

Strona:
 1. 1
 2. 2
 • Aż 30 dni na zwrot!
  Konieczne nieuszkodzone oryginalne opakowanie
 • Trustpilot
  Ponad 600 recenzji! ().
 • Polska obsługa klienta
  Napisz do nas maila!

Septum

Septum jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych kolczyków do nosa jakie znajdziesz. Został wynaleziony przez antyczne plemiona i miał za zadanie ochraniać noszącego przed złymi duchami.

Septum - kolczyki

Możesz znaleźć kilka różnych typów kolczyków wykorzystywanych w tym piercingu, ale najbardziej popularne to:

Wśród powyższych, zdecydowanie najbardziej popularne są właśnie podkówki.
Pamiętaj, że większość septum jest wykonywana za pomocą kolczyka o grubości 1,2mm; jeśli marzy ci się większy, musisz poświęcić kilka miesięcy na jego rozepchanie. Powodem dla którego nie da się od razu umieścić dużego kolczyka jest to, że jest to delikatne miejsce, na które nie należy zbytnio naciskać.

Jak wykonuje się septum?

Wbrew pozorom, septum jest jednym z trudniejszych przekłuć do wykonania, profesjonalny i doświadczony piercer w tym przypadku to konieczność.
Procedura może być przeprowadzona zarówno z, jak i bez pomocy kleszczy. Po pierwsze, należy dokładnie oczyścić nos, a następnie zaznaczyć miejsce przekłucia.
Najczęściej umieszcza się go w miękkim punkcie blisko czubka nosa, jednak inne miejsca także wchodzą w rachubę. Należy bardzo uważać, by nie uszkodzić przegrody, a kolczyk umieścić trochę poniżej twardej chrząstki. Igła zostaje umieszczona w nosie poziomo, a następnie zastąpiona przez kolczyk.
Potem cała powierzchnia jest jeszcze raz oczyszczana - i już, gotowe. Septum może być bardzo bolesne, ale niekoniecznie jest to reguła; dużo zależy od indywidualnej budowy i umiejętności piercera. To ostatnie jest chyba najważniejsze, by ani przegroda, ani niewłaściwe tkanki nie zostały uszkodzone.

Jak dbać o septum?

Septum jest przede wszystkim bardzo proste w pielęgnacji, a dodatkowo stosunkowo rzadko wdaje się infekcja. Codziennie rano i wieczorem przemywaj przekłucie roztworem soli fizjologicznej przez cały okres gojenia, a sam kolczyk wymieniać dopiero, jak przekłucie będzie zagojone. Dużo więcej informacji na temat pielęgnacji piercingu znajdziesz w naszym darmowym przewodniku tutaj.