Pielęgnacja Piercingu
Zadbaj o czysty wygląd piercingu wybierając nasze produkty do pielęgnacji
Filtry
Opcje zakupów
Pielęgnacja piercingu
Piercing jest czymś więcej niż tylko szybką wizytą w studio piercera. Jeśli spróbowałeś już tego wcześniej, wiesz już, że odpowiednia pielęgnacja po przekłuciu jest niezbędna. Tutaj znajdziesz wszystko czego potrzebujesz, aby prawidłowo pielęgnować piercing ciała podczas procesu gojenia. Z nami osiągniesz najlepsze rezultaty w swojej nowej przygodzie z modą. A dzięki szybkiej dostawie nie musisz długo czekać na wszystkie niezbędne produkty.
Zawsze zalecamy czyszczenie nowego piercingu dwa razy dziennie, dopóki się nie zagoi. Jedno czyszczenie wykonuje się za pomocą wody i delikatnego mydła, takiego, które nie zawiera perfum, barwników ani silnych substancji chemicznych, a także mydłem antybakteryjnym. Drugie czyszczenie odbywa się za pomocą roztworu soli fizjologicznej. Należy robić to o różnych porach dnia.
W obu przypadkach rutynowa pielęgnacja piercingu rozpoczyna się od dokładnego umycia rąk przed dotknięciem czegokolwiek, w tym także piercingu i biżuterii. Następnie zastosuj wodę z mydłem lub roztwór soli fizjologicznej, w zależności od potrzeby. Opłucz, aby nie pozostawić żadnych pozostałości. Na koniec wysusz piercing, delikatnie osuszając go czystymi ręcznikami papierowymi - nie pocierając go ani nie używając ręcznika z tkaniny, który tylko podrażni przekłucie i potencjalnie narazi go na bakterie.
Uważaj, aby nie dotykać piercingu ani biżuterii, z wyjątkiem momentu czyszczenia piercingu. Podczas czyszczenia biżuterię należy pozostawić bez ruchu, przesuwając ją tylko naruszysz ranę, a nie jest to konieczne podczas procedury czyszczenia.
Jak widać, pielęgnacja po zabiegu ma kilka istotnych elementów, dlatego też istnieją różne rodzaje produktów do pielęgnacji. Po pierwsze, świeża dziurka po przekłuciu jest raną, która musi się zagoić, więc głównym celem pielęgnacji po przekłuciu jest zadbanie o to, aby nie uległa ona infekcji. Większość rodzajów piercingów jest nieco odsłonięta, co oznacza, że rany są szczególnie wrażliwe. Trudno jest uniknąć całkowitego kontaktu z ubraniami, rękami, włosami, okularami itp., ale za każdym razem gdy coś dotyka gojącego się piercingu, bakterie dostaną się do rany.
Z tego względu niezwykle ważne jest codzienne czyszczenie rany przy użyciu odpowiedniego mydła. Jeśli piercing zostanie zainfekowany, proces gojenia zostanie opóźniony i należy być wtedy jeszcze bardziej cierpliwym i ostrożnym. Warto również przygotować się na wszelkie nieprzewidziane sytuacje, nosząc ze sobą chusteczki do dezynfekcji, na wypadek nagłej potrzeby wyczyszczenia piercingu.
Oprócz codziennego czyszczenia piercingu, ważne jest stosowanie roztworu soli fizjologicznej. Sól usuwa nadmiar płynów z rany, dzięki czemu goi się ona szybciej. Mimo, że wydzielina jest całkowicie naturalną i niezbędną częścią procesu gojenia się ciała, nadmiernie sącząca się rana ma trudności z ‘oddychaniem’. Codzienne stosowanie roztworu soli fizjologicznej jest niezbędne do utrzymania właściwej higieny.
Nie należy używać mydła lub roztworu soli fizjologicznej do piercingu języka lub wewnętrznej części wargi czy policzka. Zamiast tego należy używać płynu do płukania jamy ustnej bez zawartości alkoholu lub nadtlenku wodoru. Możesz pomyśleć o patyczkach z płynem dezynfekującym, których możesz bezpiecznie używać bez dotykania piercingu palcami. Konieczna jest również ogólna higiena jamy ustnej, dlatego należy pamiętać o szczotkowaniu i stosowaniu nitki dentystycznej po każdym posiłku. Używaj miękkiej szczoteczki do zębów, która jest trzymana z dala od innych szczoteczek. Ten piercing może powodować powstawanie kamienia nazębnego na biżuterii, dlatego czyszczenie jest również częścią rutynowej pielęgnacji.
W końcu, zapobiegaj nieprzyjemnemu zapachowi i nieatrakcyjności gojącej się rany; niektóre produkty do pielęgnacji piercingu są zaprojektowanego specjalnie do tego celu. Nowy piercing jest naturalnie podatny na obrzęk lub stan zapalny podczas gojenia, co jest nieco niekomfortowe, dlatego oferujemy doskonały olejek z drzewa herbacianego aby sobie z tym poradzić. Jest to szczególnie przydatne w przypadku rozciągania, ponieważ proces ten jest zwykle bardzo stresujący dla skóry.
Pielęgnacja piercingu - Co robić a czego nie robić
Najważniejszą rzeczą, o której nie powinniśmy przypominać: umyj ręce przed czyszczeniem piercingu i pozostaw go na swoim miejscu przez cały czas! Dotyczy to również niestosowania produktów do higieny osobistej na lub w okolicach piercingu, takich jak balsam czy make-up. Jeśli chcesz nawilżyć skórę, bezpieczną opcją jest olejek jojoba, który doskonale nawilży skórę (uwaga: nie nadaje się do spożycia).
Trzymaj się regularnej pielęgnacji. Jej przesada może być tak samo szkodliwa jak jej brak. Wiemy, że uwielbiasz swój nowy piercing i chcesz go dobrze traktować, ale tylko podrażnisz ranę, jeśli będziesz ją czyścić zbyt często. Pamiętaj, że gojące się przekłucie jest bardzo wrażliwe, dlatego zawsze obchodź się z nim delikatnie.
Prysznice są zdecydowanie lepsze niż kąpiele, ponieważ wanny mają tendencję do gromadzenia zarazków. Nie pływaj w basenach, jeziorach lub morzu, a jeśli musisz to skorzystaj z wodoodpornego bandaża, który ochroni piercing.
Zwracaj uwagę na czystość swojego łóżka. Jeśli masz piercing w uchu, śpij na drugim boku, lub rozważ użycie poduszki podróżnej z otworem, aby kolczyk nie dotykał żadnej tkaniny. W przypadku kolczyków w uszach i twarzy, najlepszą poradą jest umieszczenie poduszki w czystej koszulce, obracając ją każdej nocy na nową powierzchnię.
Niektóre przekłucia znajdują się w miejscach, które często są w ruchu (takie jak pępek lub sutek). Dobrym pomysłem jest noszenie ciasnego biustonosza sportowego, aby oszczędzić im wstrząsów codziennego życia. Jeśli masz dermal (który może znajdować się w dowolnym miejscu na ciele), mały plaster będzie uniwersalnym rozwiązaniem.
Chcemy Ci pomóc zadbać o siebie, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie informacje na temat najważniejszych rzeczy, a także drobnych kwestii życia codziennego w trakcie gojenia się piercingu. Wiemy, że świetnie sobie ze wszystkim poradzisz!
Pielęgnacja piercingu FAQ
Jakie są najlepsze produkty do pielęgnacji piercingu?
Pomimo, że możesz używać produktów do ogólnego leczenia ran skóry, nie ma powodu, aby nie sięgnąć po specjalistyczne produkty do pielęgnacji piercingu. W naszym sklepie znajdziesz wiele produktów stworzonych z myślą o potrzebach piercingu. Na przykład, nie zaleca się mieszania słonej wody, ponieważ musi ona być sterylna i mieć tylko niskie stężenie soli, aby nie wysuszać skóry. Dlatego też zakup izotonicznego roztworu soli fizjologicznej stworzonej specjalnie do piercingu jest idealnym wyborem.
Jak czyścić piercing?
Piercing należy czyścić dwa razy dziennie przez cały okres gojenia. Raz wyczyść go wodą i mydłem dla wrażliwej skóry, takim jak mydło dla dzieci lub mydło intymne. Później w ciągu dnia, wyczyść go ponownie roztworem soli fizjologicznej, nakładając go na piercing - lub jeśli możesz zanurzając piercing w roztworze - na kilka minut przed spłukaniem go wodą. Przed czyszczeniem umyj dokładnie ręce i nigdy nie dotykaj piercingu w żadnym innym momencie, ani rękami, ani ubraniem lub czymś innym.
Jak długo należy pielęgnować piercing?
Pielęgnacja przekłuć rozpoczyna się po zabiegu, w dniu jego wykonania i musi trwać do momentu całkowitego zagojenia się rany. Należy uzbroić się w cierpliwość i nie zaniedbywać czyszczenia. Ty i Twój piercing zasługujecie na najlepsze traktowanie, aby uniknąć problemów w okresu gojenia musisz o niego codziennie dbać.
Jak długo goi się piercing?
Czas gojenia różni się w zależności od rodzaju piercingu. Przekłucie w płatku ucha i septum goją się zazwyczaj bardzo szybko, ale nawet one potrzebują 2-4 miesięcy. Gojenie wielu innych rodzajów piercingu może potrwać do 12 miesięcy, na przykład piercing w sutkach i pępku oraz większość w uszach. Oczywiście to, jak długo potrwa leczenie, zależy w dużej mierze od pielęgnacji. Zrób więc sobie przysługę i dołóż wszelkich starań, aby odpowiednio traktować swój nowy piercing, aby czas gojenia był jak najkrótszy i bezproblemowy.
Po czym poznać, że piercing się zagoił?
Podobnie jak w przypadku każdej innej rany, można stwierdzić, że jest zagojona, gdy przestanie boleć, nawet gdy zostanie nałożony nacisk, a skóra całkowicie powróci do swojej zwykłej gładkości i elastyczności bez szorstkich krawędzi, obrzęku lub stanu zapalnego. To oznacza, że chociaż powierzchnia skóry wydaje się być w porządku, to tkanka nie zakończyła jeszcze procesu gojenia. Monitorowanie bólu pomaga określić, czy proces gojenia nadal trwa. Jeśli masz wątpliwości, lepiej być ostrożnym niż później żałować i kontynuować pielęgnację nieco dłużej lub skonsultować się z piercerem.
Oczywiście po całkowitym zagojeniu się piercingu nadal należy go czyścić, tak jak każdą inną część ciała. I pamiętaj, aby przez cały czas nosić w nim biżuterię, ponieważ nawet wiekowy piercing może się zwęzić lub całkowicie zamknąć w ciągu kilku minut, jeśli pozostanie bez kolczyka.